Esenyalı mah. 52/72 sk. No: 19/A Poligon/İzmir
0 (506) 718 90 90
Hakkımızda
NEDEN PİLATES?
Sadece yaşam biçimini değil yaşamın kendisini değiştirecek bir güce sahip olan pilates "Joseph Hubert Pilates" tarafından yoga, kayak, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları birleşiminden yaratıldı. Beyin ile vücut arasındaki koordinasyon sistemlerini destekleyici olan pilates iskelet sistemini Destekleyen kasları doğru hizalanmayla kuvvetlendireceği için duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı oluyor ve vücudumuza estetik bir görünüm kazandırıyor. Vücudu esnek kılmanın yanı sıra kemik erimesi rahatsızlığını önlemeye yardımcı oluyor ve sakatlanma riskini ortadan kaldırıyor. Joseph hubert pilatesin sözüyle;
10 derste farkı hissedeceksiniz
20 derste farkı göreceksiniz
30 derste yepyeni bir vücudunuz olacak
Belirtildiği üzere pilatesin yaraları açık ve nettir ayrıca pilates yönteminde egzersizlerle elde edilen sonuçlar egzersizler bırakıldıktan sonra da sürer sürekliliği sağladığınızda vücudunuza olanlara siz bile inanamazsınız…
PİLATES NEDİR?
Pilates Joseph Pilates tarafından birinci dünya savaşı sırasında yaralı askerleri iyileştirmek için kullanılan bir rehabilatasyon yöntemidir. Kontroloji olarak adlandırılan bu egzersiz yöntemi Joseph Pilates'in vefatından sonra pilates olarak değiştirilmiştir.
NEDEN PİLATES YAPILMALI?
Çeşitli mesleklerden doğan rahatsızlıklardan dolayı duruşumuz bozuluyor omurgamızda oluşan bu çeşitli rahatsızlıklar önlem alınmadığı taktirde ilerleyen dönemler duruş bozukluğundan ziyade dayanılması güç ağrılara dönüşüyor. Pilates duruş bozukluğunuzu düzeltmek, ağrılarınızı yok etmek, sıkılaşarak estetik bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı geleceğe yatırım yapmak için en iyi aracınızdır.
DİĞER SPORLAR VE PİLATES
Bilinçsizce yaptığımız spor vücudumuzda laktik asit biriktirerek yorulmamıza ve spordan sonra çeşitli kas ağrılarılarına neden oluyor pilates egzersizi esnasında hem dinamik hem statik esnemeler laktik asit oluşumunu engelliyerek şişmiş ve yorgun bir kas değil ince uzun dinlenmiş bir kasa sahip olmanızı sağlıyor. Pilates ara kas grubuna hitap ederek kuvvet ve esnekliği debgeli çalıştırdığı için egzersizlerden sonra gün boyunca daha dinç ve dinamik olcaksınız bu da pilatesi yaşam standartı haline getirecektir.